About Us

  Today we live in and our future sites, environmentally friendly, the ideal solution to compete with international standards and are ready to share our customers.

    Services     Real Estate
    Consultancy
 

  Helpful Links

 
             
 

Project Service

Delivering a successful project in a high-care controlled environment, whatever its use, relies on competent planning. Our approach is thorough and professional from beginning to end. From obtaining outline planning permission and building regulation approval through to finishing schedules, we offer a complete design and planning service tailored to your requirements - enabling you to concentrate on your business.

-Architectural Desing Project
-Structural Projects
-Steel Frame Structures Desing Projects
-Site Plans
-Planning Permission, Occupancy Permit Land Registry Office Guidance

Contracts:

-Rough Construction Contracts
-Interior Design Contracts

Consultancy Service:

-Project Management
-Site Management

Real Estate Consultancy:

-Land, Construction Fields, Farm Buy and Sell Consultant
-Residential(Flat,Villa) and Commercial(Office,Industrial Fields) Buy and Sell Consultant

 

What is the "Real Estate Consultancy"?

Gayrimenkul Danışmanlığı gayrimenkul alırken, satarken, kiralarken veya gayrimenkulle ilgili finansman sunarken/temin ederken; hukuki, teknik ve fiziki verilerin, bilimsel, doğru ve hızlı bir şekilde araştırılıp sonucuna göre yatırım kararına yön verilmesi, yapılan yatırımın güvenilirlik ve zaman periyodunda getirisinin tespit edilmesi hizmetlerine verilen genel addır.


Gayrimenkul sektörünün yapısı ve hukuki özellikleri nedeniyle birbirinden bağımsız çok sayıda yasal mevzuat ve idari işlemin konusu olma sı nedeniyle, gayrimenkulle ilgili yatırım kararı almadan önce, mutlaka yetkin kişi veya kurumlardan danışmanlık hizmeti alınması, yatırımdan beklenen faydanın sağlanması ve riskin minimize edilmesi için zorunlu hale gelmiştir. Gayrimenkul geliştirme projelerine altlık olacak her türlü bilgi ve belgeleri temin edip mevzuatı dahilinde yorumlayarak yatırımcılara rehberlik edilmesi de bu hizmet kapsamında değerlendirilmektedir.

 

 

Ministry of Environment and Urbanization

Governorship of Kocaeli

Kocaeli Metropolitan Municipality